Rekomendācijas auto riepu izvēlē

Vai tiešām, pārvietojoties ar pašu auto, Jums būs nozīmīga drošība un komforts? Tikai pareizi piemeklētas auto riepas spēs palīdzēt šo visu nodrošināt. Kad tiek izvēlētas riepas, svarīgs moments ir izprast, kādas riepas būtu nepieciešamas – ziemas vai tomēr vasaras riepas. Vēl klāt sezonai, būs svarīgi ņemt vērā to tad, kāds tieši jau ir auto un Jūsu braukšanas raksturs, kur tieši domājat doties ar auto, protams, arī to apstākli, cik ļoti ievērojams tiek atvēlēts budžets auto riepu iegādei. Mēģināsim kopā novērtēt pamata aspektus, lai zinātu, kā atrast piemērotākās riepas priekš sava auto.

Vai tiešām svarīga būtu vienīgi sezonāls raksturs?

Pats svarīgākais pirms tam kā iegādāties auto riepas, būs izlasīt automašīnas izmantošanas instrukciju. Tieši šeit ražotājs norāda visas būtiskas auto riepu specifikācijas, kas būtiski paātrinās Jūsu atrašanu. Ja dokumenti nebūs pieejami, var apskatīties tos modeļus, kuri ir pārdošanā. Bieži vien vispirms tiek skatītas lētas auto riepas, bet ieteicams izpētīt vidējās klases eksemplārus. Šajā gadījumā runa iet par aizsardzību, labāk ir pirkt pārbaudītas riepas. Ražotāji piedāvā vasaras, hankook ziemas riepas, gan pilnas sezonas variantus. Nekļūdīgu riepu atrašana konkrēti sezonai ļauj pievarēt jebkādus laikapstākļus – sniega puteni, lietu, aukstumu un tvaikojošu ceļa segumu. Ziemas riepas tomēr ir samērā mīkstas un arī elastīgas, tāpēc aukstā temperatūrā viņas nepaliek cietas un arī trauslas. Riepu protektors satur daudz lielu šķērsenisko rievu, no kurām katra labi noņem pielipušu sniegu un šļakatas. Vasaras sezonas riepām ir raksturīgs diezgan blīvs savienojums un laba izturība, arī saskaroties ar karstu asfalta ceļa segumu. Vissezonas auto riepas ļoti augstās temperatūrās diezgan ātri ekspluatējas, bet, kad tomēr ir ļoti maza temperatūra, šīs riepas kļūst diezgan cietas un vienlaicīgi trauslas. Optimālā temperatūra vissezonas riepu izmantošanai būs sākot ar 0 līdz pat +15 grādiem. Protektora zīmējums tieši atstāj iespaidu uz mašīnas manevrētspēju un vadāmību uz konkrēta ceļa seguma, noteiktā klimatā. Garenie bloki zīmējumā mazina rites pretestību, mazina troksni kā arī padara vadīšanu stabilu. Riepas, kurām ir raksti tieši ar diezgan dziļām un platām šķērsveida rievām – jebkurš ūdens kā arī netīrumi efektīvāk atgrūžas tieši no auto riepām. Ja rodas jautājumi riepu piemeklēšanā, labāk doties tieši pie profesionāļiem.

Kur tad ir profesionāla riepu noliktava?

Kad jau tiek meklētas riepas Rīgā vai arī citur Latvijas teritorijā, mēs savu meklēšanu uzsākam online vidē. Līdz ar to moderns riepu serviss noteikti ir jau ar mājas lapu. Riepu maiņa visbiežāk tiek īstenota 2 reizes gadā, tiešām būtu labi, kad eksistē uz vietas arī riepu noliktava, kur glabāt Jūsu auto riepas līdz pat pienāk laiks tās nomainīt. Svarīgi, ja servisa piedāvājuma klāstā būs ne vien riepas, bet arī piemēram riepu diski un tiek piedāvāti dažādi pakalpojumi, kā piemēram, riepu montāža. Svarīgs apstāklis, ja tiks pirktas jaunas riepas vai mainītas uz Jūsu konkrētajai sezonai piemērotajām, ir vēl riepu balansēšana, tā kā pretējā gadījumā var nebūt tik droši braukt. Vienmēr apskatiet klientu atsauksmes, patlaban online jau var atrast visu, kas piemēram Jums palīdzēs izvēlēties īsto servisu. Būtiski būs kvalitatīvi darbinieki, kuri kā nomainīs auto riepas, tā arī rekomendēs labākos variantus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *