Acu pārbaude – kā var gudri atrast ārstu?

Vairāki klienti līdz galam neizprot tieši ar ko atšķiras savā starpā optometrists un tāds ārsts, kā oftalmologs, vai, piemēram, kas tad ir optiķis. Tas jau ir tādēļ, kad diezgan daudzus gadus jebkurš acu ārsts tika dēvēts tieši par okulistu. Pēc gadiem, vairākas medicīnas iestādes sāka izmantot jauno terminoloģiju, savukārt cilvēki palika nesaprašanā, kas tieši jau ir kas vai pie kura ārsta būs tieši redzes pārbaude. Tālāk centīsimies uzzināt, ar ko tad nodarbojas visi šie speciālisti, starp kurām profesijām būs starpība un kur viņas nemaz nav(ielūkojies šeit, lai uzzinātu vairāk- https://www.redzesparbaude.lv/oftalmologs-acu-arsts/). Turklāt varēsiet noskaidrot, kā var atrast speciālistu un kam vērst pastiprinātu uzmanību.

Pie kā labāk izdarīt pārbaudi redzei?

Tad kādi tieši eksistē acu speciālisti? Pirms tam bija viens speciālists okulists, pie kura un gājām pārbaudīt redzi, taču tagad acu ārsti pilda konkrētas darbības, saskaņā ar savu profesiju. Optometrists jau ir speciālists, kas darbojas ar redzes problēmām un kam būs ārstniecības personas sertifikāts, kas tad ir jāatjauno ikreiz pēc 5 gadiem. Šāds speciālists izmeklē pamata problēmas, laikā kad tiks izdarīta redzes pārbaude, strādājot kā ar redzi kā objektu, gan jau ar pašu acs orgānu. Optometrists var nozīmēt arī brilles un kontaktlēcas. Bet, ja būs konstatētas problēmas, optometrists klientu novirza jau uz ārstēšanu. Šādu procesu īsteno oftalmologs acu ārsts. Šis speciālists ir ārsts, kā uzdevumos tiek iekļauta acu pārbaude, ārstēšana, diagnostika, preparātu izrakstīšana, un pastāv tādi oftalmologi, kas veic operācijas uz acīm. Turklāt tādi speciālisti palīdzēs pasūtīt brilles vai arī kontaktlēcas. Visbeidzot optiķis, kas nav mediķis. Šis speciālists strādā jau ar recepti, ko dabūjāt tieši no oftalmologa ārsta vai optometrista. Pats optiķis spēs izveidot brilles pēc receptes, sataisīt rāmjus brillēm, kā arī izvēlēties tām materiālus. Pastāv arī saistīta profesija: optiķis-optometrists. Šis ārsts var pārbaudīt redzi un izgatavot attiecīgās brilles.

Acu ārsts – uz ko tieši skatīties, tajā brīdī, kad meklējat?

Pirms tam, kā skatīt redzes ārstu, sākumā ir jāizprot – kas tieši būtu vajadzīgs – oftalmologs vai optometrists. Kā jau tas bija augstāk rakstīts, optometrista uzdevums tomēr ir redzes pārbaude, savukārt oftalmologa jau ārstēšana. Tādēļ, ka šie abi speciālisti tad ir medicīniskās personas, viņiem jāparādās publiskajā ārstu reģistrā. Protams ir ērti, kad iespējams attālināti pieteikties, ja nepieciešama acu pārbaude, nekā ilgstoši gaidīt, mēģinot sazināties telefoniski. Uzreiz apskatiet klientu atsauksmes, protams, ja tādas jau ir tieši par konkrēto speciālistu. Tagad optometrists ir pat atrodams optikas veikalos, kuros var uzreiz izvēlēties arī brilles.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *