Tagad pastāv tiešām neskaitāmas lēcas internetā un optikas salonos – kā tad izdarīt nekļūdīgu izvēli?

Protams kontaktlēcas jau ir tāda veida produkts, ar ko īsti nevar izbrīnīt. Lēcas acīm jau ir palikušas jau par ikdienas daļu bez kuras mēs nevaram apjaust savu dzīvi. Kādā veidā parādījās kontaktlēcas? Vai spējat iedomāties, bet pirmais, kurš pieskārās šai tēmai, jau ir slavenais Leonardo da Vinči un tas ir attēlots grāmatā “Acu kods” ar 1508. gadu. Pats Leonardo radīja mūsdienu kontaktlēcas plānu. Tomēr teikt, kad tieši viņš būtu lēcas radītājs nevar. Bet viņa sekotāji gan, piemēram, nevar nepieminēt filosofu, fiziķi Dekartu. 1632. gadā viņš uz acīm uzlika stikla trauku, kurš bija pilnīgi piepildīts ar ūdeni, jo tā Da Vinči skaidroja lēcas darbību. Bet diemžēl nēsāt šīs lēcas uz acīm nemaz nebija realizējams.
Vēl pēc 200 gadu fiziķis un astronoms Džons Heršels atgriezās pie lēcām. Viņš ir tas, kas rakstos raksturoja, kā īsti izskatās īstas un pareizas lēcas acīm.
Kas tieši izgatavoja pašas pirmās lēcas acīm no stikla? Tas bija stiklinieks Mullers, tas notika 1888.gadā un atstāja nozīmīgu pēdu oftalmoloģijā. Tā pamata doma nebija sataisīt lēcas. Viņš vienkārši centās palīdzēt draugam saredzēt visu krāsās.

Un, protams, tagad, pateicoties visiem šiem zinātniekiem, mēs varam nomainīt apnicīgās brilles acīm un nopirkt priekš sevis lēcas internetā un parastajā veikalā. Nenoliedzami, var arī nēsāt tikai brilles, taču gadās situācijas, kur ērtāk ir tad lēcas acīm. Kā tad izvēlēties šī veida produkciju?

Lēcas un viņu dažādība piedāvājumā – izvēlēšanās priekšnosacījumi

Pirmais, kam pievērst īpašu uzmanību, kad tiek izvēlētas kontaktlēcas, ir tieši tas, vai lēcas būs cietas vai mīkstas. Cietās kontaktlēcas ļoti pilnveidojās. No sākuma viņas bija no stikla, pēc tam no organiskā stikla, pvc un noklāja visu acs priekšējo virsmu. Pēdējais attīstības posms bija izgatavošana no īpaša materiāla – silikona akrilāta. Galvenās cieto lēcu īpašības būs minimāls redzējuma kropļojums (materiāls vislabāk saglabā to formu), izturība pret bojājumiem, materiāls ir mazāk pakļauts netīrumiem, vajadzība mitrinat pašas lēcas jau ir daudz mazāka, tā kā tās nesatur ūdeni un neizžūst ilgstoši lietojot, pienācīgi kopjot, lietošanas termiņš pārsniedz mīksto lēcu lietošanas termiņu. Mīkstās lēcas tad ir izgatavotas no speciāla materiāla, kas ir elastīgs – silikona hidrogēla vai hidrogēla.

Pēc lēcu maiņas tās var iedalīt: vienas dienas kontaktlēcas (vienreizējas), nedēļas vai divu nedēļu lēcas, plānotā nomaiņa, kas jānomaina ik pēc viena līdz trīs mēnešiem un visbeidzot tradicionālās, kuras tiek mainītas ik pēc 6 mēnešiem. Bez šaubām, ikvienas lēcas cena ir atkarīga ne tikai no materiāla, bet arī, piemēram, no nēsāšanas ilguma.

Turklāt ir vēl krāsainas lēcas, kuras jau var pilnībā pārvērst Jūsu izskatu. Lēcas internetā tiešām ir pieejamas milzīgā vairumā un speciālisti klientiem varētu nodrošināt izsmelošas atbildes, kā piemeklēt savu variantu. Protams, būtiski, lai kontaktlēcas cenas nemaz nav īpaši mazas, jo kvalitātei šajā gadījumā būs ievērojama nozīme un labāk piemeklēt drošu ražotāju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *