Moderna redzes pārbaude Latvijas teritorijā

Acu ārsts vienmēr tiešām ir jāizraugās diezgan atbildīgi. Mēs visi uzticam šim ārstam nozīmīgu lietu – mūsu redzi. Tieši labs speciālists spēj saglabāt dzīves kvalitāti uz ilgiem gadiem. Mūsu valstī jau ir ļoti daudz profesionālu acu ārstu, taču kā tad tos sameklēt? Mūsdienās cilvēki iesāk to meklējumus onlainā, jo tur jau ir gan klientu atsauksmes tieši par okulistu, kā arī iespējams atrast profesionāli tuvāk savam mājoklim. Tomēr vispirms jau nepieciešams saprast, kāda ir kvalifikācija, tā kā acu ārsts ir te vispārīga definīcija. Tur jau ir trīs specialitātes – optometrists, oftalmologs un optiķis. Ar ko viņi atšķiras savā starpā, centīsimies izprast tālāk rakstā.

Kā palīdz cilvēkiem oftalmologs un vēl pārējie redzes ārsti?

Redzes pārbaude – kas to varēs izdarīt kvalitatīvi? Agrāk mēs devāmies pie okulista, taču tagad šī kvalifikācija jau ir dažādota, parādījās profesijas – oftalmologs un arī optometrists. Ko tad viņi dara un ar ko tad atšķiras savā starpā, nemaz nav skaidrs. Oftalmologs acu ārsts, kas tad dara var teikt, ka visu, kas tad saistīts tieši ar mūsu redzi. Izdalīta specialitāte būs oftalmologs – praktizējošais ķirurgs: šis speciālists veic redzes koriģējošās operācijas. Šis ārsts var veikt acu pārbaudi un diagnostiku, nozīmēt ārstēšanas procesu, tostarp pēc operācijas, palīdz ārstēt sistēmiskas slimības, kas veicina acu slimības (piemēram, diabēts vai artrīts). Turpretim, optometrists sniedz primāro aprūpi acīm. Arīdzen viņa uzdevumos tiek iekļauta acu pārbaude un slimību atrašana, bet tas neārstē, bet drīkst nozīmēt koriģējošās brilles un arī kontaktlēcas, izmeklēt pacientu, sniedz neatliekamo palīdzību. Taču ja izmeklējuma laikā optometrists ierauga būtiskas problēmas iezīmes, tas nosūtīs cilvēku konkrēti pie oftalmologa, lai noteiktu īsto ārstēšanu. Bet kā vēl kāds diezgan svarīgs speciālists arī ir optiķis, kas piemeklē pareizās lēcas, pētot un interpretējot ārsta nozīmēto recepti. Optiķis ne vien izgatavo, bet arī pēc nepieciešamības veic briļļu remontu.

Kā tad sameklēt profesionālu oftalmologu vai arī optometristu?

Jau ir cilvēki, kuriem nu jau daudzus gadus atrasts savs acu ārsts, bet, piemēram, ko labāk pasākt laikā, kad jau ir nepieciešams oftalmologs vai optometrists, bet nebūs skaidrs rīcības virziens? Bieži vien, kad nepieciešama acu pārbaude, mēs visi mēģinām uzzināt no paziņām. Situācijā, ja nespēj izlīdzēt paziņas, tad parasti acu speciālists būs skatīts online vidē. Mūsu laikmetā tieši par ārstiem arī var noskaidrot informāciju kā par sertifikātu, kas būtu pirmais, kas jānoskaidro, kā arī vai eksistē kādas sliktas atsauksmes par doto ārstu. Medicīnas iestādēm ir to interneta lapas, kur pat dažreiz var būt minēta ārsta izglītība, kā arī sertifikāti. Un tieši pats galvenais ir medicīniskās personas sertifikāts, turklāt tam tomēr ir jābūt gan oftalmologam, tā arī optometristam. Bet, ja būs nepieciešama kārtējā redzes pārbaude, dodaties tieši pie optometrista, bet, kad ir jebkādas slimības pazīmes vai gribat iedziļinātu izmeklēšanu, šajā gadījumā vajadzīgs jau oftalmologs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *